Air Optix Aqua (3 lentile)
75,99 Lei
O alegere clară
Pentru că avem avantaje unice.
Returnare garantată în 30 de zile!
Puteți returna comanda dvs. în termen de 30 zile calendaristice și apoi opta pentru rambursarea costului, înlocuirea sau schimbarea produsului.
Program de fidelitate
Începând de la prima comandă, obțineți puncte bonus pe care le puteți schimba pe cadouri gratuite.
Pe piață din 2008
Compania a fost fondată în 2008, de atunci am deservit aproape 800.000 de clienți în 17 țări europene.
Detalii Air Optix Aqua (3 lentile)
Air Optix Aqua de la Alcon sunt lentile lunare, pentru uz zilnic, din silicon-hidrogel. Air Optix Aqua oferă toate avantajele silicon-hidrogelului în combinație cu un conținut mai mare de apă, permeabilitate ridicată la oxigen și rezistență îmbunătățită împotriva depunerilor.
Permeabilitatea lor la oxigen le permite purtătorilor de lentile să le poarte ocazional pentru maxim 6 nopți. Pentru folosirea îndelungată a Air Optix Aqua trebuie consultat un medic oftalmolog.
Lentilele de contact Air Optix Aqua sunt mai rezistente la depunerea de proteine, datorita tehnologiei speciale de plasmă de suprafață care asigură protecția împotriva depunerilor.
Oferim lentile de contact Air Optix Aqua si in alte versiuni, cum ar fi Air Optix Colors , lentile colorate sau inovatoarele Air Optix Plus Hydraglyde cu un complex hidratant HydraGlyde Moisture Matrix și tehnologia SmartShield împotriva acumulării de resturi. Cei care folosesc lentilele Air Optix Aqua pot începe să utilizeze noile lentile Air Optix Plus Hydraglyde fără o rețetă nouă.
Cele mai bine vândute cu o soluție pentru lentile Solunate Multi-Purpose 400 ml cu suport.
Acesta este un dispozitiv medical. Citiți instrucțiunile înainte de utilizare.
Parametri
Data expirării: | Cel puțin 23 luni |
---|---|
Material: | Lotrafilcon B |
Nuanţă ușor de manevrat: | Da |
Purtare extinsă: | Nu |
Conținut de apă: | 33 % |
Transmisibilitatea oxigenului: | 138 Dk/t |
Filtru UV: | Nu |
Silicon-hidrogel: | Da |
Indicator față-spate: | Nu |
Lentile de contact în cutie: | 3 |
Dioptrii: | de la -10.0 pâna la +6.0 |
Diametru: | 14.2 |
Rază de curbură: | 8.6 |
Grosimea centrului: | 0.08 mm |
Elasticitatea lentilelor de contact: | 1.0 MPa |
Greutate: | 12 g |
Producător: | Alcon |
Categorie: | Lentile lunare Lentile din silicon-hidrogel Lentile de contact Lentile sferice |
Întrebări
Opinii despre Air Optix Aqua (3 lentile)
Opiniile clienților noștri
Din 880 opinii 96 % sunt pozitive. Vedeți recenziile clienților selectați.
Mai multe recenzii pe Compari.ro. Mai multe recenzii pe Feefo.
i