1-DAY Acuvue Moist (180 lentile)
498,00 Lei 489,00 Lei
Livrare gratuită!
O alegere clară
Pentru că avem avantaje unice.
Returnare garantată în 30 de zile!
Puteți returna comanda dvs. în termen de 30 zile calendaristice și apoi opta pentru rambursarea costului, înlocuirea sau schimbarea produsului.
Program de fidelitate
Începând de la prima comandă, obțineți puncte bonus pe care le puteți schimba pe cadouri gratuite.
Pe piață din 2008
Compania a fost fondată în 2008, de atunci am deservit aproape 800.000 de clienți în 17 țări europene.
Detalii 1-DAY Acuvue Moist (180 lentile)
1-Day Acuvue Moist sunt lentile de contact zilnice de unică folosință de la Johnson & Johnson pentru corecția miopiei și a hipermetropiei. Aceste lentile sferice sunt create cu tehnologia de hidratare LACREON, care conferă utilizatorului confort și prospețime pe tot restul zilei.
Lentilele 1-Day Acuvue Moist se poartă ușor și plăcut. Acestea au un conținut de apă de 58%.
Lentilele de contact zilnice de unică folosință sunt cele mai potrivite lentile pentru asigurarea sănătății ochilor și prevenirea infecțiilor. Acestea nu au nevoie de îngrijire, pentru că dimineața se aplică, iar seara se scot și se aruncă. Astfel, nu aveți nevoie de suporturi sau soluții pentru lentilele de contact.
Același tip de lentile poate fi achiziționat și în varianta de 30 de lentile.
Filtrul UV al lentilelor de contact mărește protecția corneei împotriva radiației ultraviolete care este foarte periculoasă. Cu toate acestea, lentilele nu acoperă întregul ochi sau întreaga zonă a ochilor, astfel încât combinația de lentile de contact care au filtru UV și ochelari de soare reprezintă protecția ideală împotriva radiațiilor UV dăunătoare.
Acesta este un dispozitiv medical. Citiți instrucțiunile înainte de utilizare.
Parametri
Data expirării: | Cel puțin 47 luni |
---|---|
Material: | Etafilcon A |
Nuanţă ușor de manevrat: | Da |
Purtare extinsă: | Nu |
Conținut de apă: | 58 % |
Transmisibilitatea oxigenului: | 33 Dk/t |
Filtru UV: | Da |
Silicon-hidrogel: | Nu |
Indicator față-spate: | Da |
Lentile de contact în cutie: | 180 |
Dioptrii: | de la -12.0 pâna la +8.0 |
Diametru: | 14.2 |
Rază de curbură: | 8.5, 9.0 |
Greutate: | 498 g |
Producător: | Johnson & Johnson |
Categorie: | Lentile zilnice Lentile de contact Lentile sferice |
Întrebări
Opinii despre 1-DAY Acuvue Moist (180 lentile)
Opiniile clienților noștri
Din 955 opinii 96 % sunt pozitive. Vedeți recenziile clienților selectați.
Mai multe recenzii pe Compari.ro. Mai multe recenzii pe Feefo.
i