ReNu MultiPlus ® Multi-Purpose (bonus)
Acest produs nu poate fi cumpărat separat.
O alegere clară
Pentru că avem avantaje unice.
-
Schema bonus
De la prima achiziție primești puncte bonus, pe care le poți transforma în cadouri .
-
Transport gratuit pentru comenzi de peste 199 Lei
Livrare de la 10 Lei
-
Garanția înlocuirii de 365 de zile
Înlocuim lentilele la schimbarea prescripției.
De la prima achiziție primești puncte bonus, pe care le poți transforma în cadouri .
Livrare de la 10 Lei
Înlocuim lentilele la schimbarea prescripției.
Detalii ReNu MultiPlus ® Multi-Purpose (bonus)
ReNu MultiPlus® de la Bausch & Lomb® este o soluție cu multiple întrebuințări pentru îngrijirea completă a tuturor tipurilor de lentile de contact moi. Această soluție curăță, clătește, dezinfectează și hidratează lentilele, elimină proteinele si lipidele din lacrimi. ReNu omoară microbii în doar 4 ore și ajută astfel la menținerea confortului lentilelor cât și la păstrarea sănătății ohilor dvs.
Precauții: Acest produs este recomandat pentru îngrijirea lentilelor de contact hidrofile urmărind instrucțiunile de folosire. În cazul în care apare orice disconfort, opriți imediat utilizarea acestui produs. Dacă disconfortul persistă, contactați imediat doctorul dvs. oftalmolog. În cazul în care sunteți alergic oricărui ingredient din acest produs, NU FOLOSIȚI. Soluția conține acid boric pentru o bună echilibrare a pH-ului cât și poloxamină (Hydranate®), care îndepărtează resturile de țesuturi celulare. A nu se lăsa la îndemâna copiilor.
Parametri
| Parametri | |
|---|---|
| Greutate: | 93 g |
| Volum Total: | 60 ml |
| Conservanți: |
Polyaminopropyl Biguanide Sorbic Acid Edetate Disodium Poloxamine |
| Utilizare | |
| Tip: | Cu multiple utilizări |
| Pentru lentile dure: | Nu |
| Pentru lentile moi: | Da |
| Călătorie: | Da |
| Data expirării: | Cel puțin 9 luni |
| Utilizați după deschidere: | 3 luni |
| Accesorii | |
| Casete împachetate: | 1 |
| Altele | |
| Volumul casetei: | 2 x 3.9 ml |
Miinea M.
Multumim ca ati impartasit parerea cu noi.
Zi frumoasa va dorim!