Vindem exclusiv ochelari de vedere de la branduri renumite.
Toate ramele în stoc
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
Livrare gratuită
Livrare gratuită pentru comenzile cu o valoare de peste 199 Lei și pentru toți ochelarii din colecția Lentiamo.
Vindem exclusiv ochelari de vedere de la branduri renumite.
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
Livrare gratuită pentru comenzile cu o valoare de peste 199 Lei și pentru toți ochelarii din colecția Lentiamo.
Miu Miu 0MU 54YS 5AK06I 80 opinii
100 %
bazate pe 1 opinii
1×
0×
0×
0×
0×
Descrierea produsului
Miu Miu este un brand creativ și luxos care a fost numit după designerul lor Miuccia Prada, nepoata celebrului fondator al casei de modă. Ochelarii de soare Miu Miu sunt populari în rândul femeilor care caută un design provocator, un stil jucăuș și linii simple. Designul estetic al colecției de ochelari de soare este de bun gust și în armonie extraordinară cu o înaltă manoperă artistică.
Miu Miu 0MU 54YS 5AK06I 80 sunt ochelari de soare unisex.
Descoperă cum ți se potrivesc acești ochelari de soare cu ajutorul funcției Probează virtual ochelari de soare.
Ramă ochelari de soare
Culoarea aurie a ramei se potrivește perfect cu un ton cald al pielii și cu
părul șaten închis.
Rama ochelarilor de soare este fabricată din metal, care își păstrează bine forma și oferă stabilitate ridicată.
Plăcuțele de nas reglabile permit modificarea ușoară a poziției și a potrivirii ochelarilor pentru a oferi un confort sporit. Reglarea plăcuțelor pentru nas trebuie făcută întotdeauna de un optician cu experiență pentru a preveni deteriorarea sau ruperea.
Lentile ochelari de soare
Lentilele maro blochează ușor lumina albastră, filtrează reflexiile și
asigură o vedere mai clară. Sunt versatile și recomandate persoanelor cu
miopie.
Lentilele sunt fabricate din plastic, ale cărui avantaje incontestabile sunt
greutatea redusă și rezistența la fisuri.
Ochelarii au protecție UV 400, care oferă o protecție 100% împotriva
razelor solare. Lentilele ochelarilor de soare au un filtru categoria 2 (transmisie de lumină
18 – 43%). Sunt mai ușor nuanțate decât de obicei și sunt potrivite
pentru radiații solare medii și pentru purtare ocazională.
Accesorii
Livrăm ochelarii de soare în tocul lor original. Culoarea tocului și designul
acestuia pot varia.
Laveta furnizată este ideală pentru curățarea și îngrijirea ochelarilor de soare. Este posibil ca unele modele să fie livrate cu un săculeț textil în loc de lavetă.
Explorează întreaga gamă de ochelari de soare pentru a găsi mai multe modele de la branduri populare.
Specificații produs
140 mm
Lățimea ramei
110 mm
Lungimea brațelor
50 mm
Înălțime lentilă
80 mm
Lățimea lentilei
14 mm
Lățimea punții nazale
Lentile
Polarizat:
Nu
Reflecție:
Nu
Gradient:
Nu
Fotocromatic:
Nu
Permeabilitatea lentilelor & categoria de filtru:
Filtru mediu închis pentru zilele normale de vară — filtru categorie 2
Folosiți tag-ul #lentiamo în postările în care purtați ochelarii noștri de soare și veți avea ocazia să vă vedeți fotografiile pe profilul nostru oficial!
Ghid extra:
Află care este forma feței tale și ce ochelarii de soare ți se potrivesc
Opinii despre Miu Miu 0MU 54YS 5AK06I 80