Treci la conținut
Autentificare

Air Optix for Astigmatism (3 lentile) + Solunate Multi-Purpose 400 ml cu suport

În prezent nu vindem acest produs.

Air Optix Plus Hydraglyde for Astigmatism (3 lentile) + Solunate Multi-Purpose 400 ml cu suport

Varianta îmbunătațită care înlocuiește este Air Optix Plus Hydraglyde for Astigmatism (3 lentile) + Solunate Multi-Purpose 400 ml cu suport (Nu este nevoie să reaplicați).

Air Optix for Astigmatism opinii

93 %

bazate pe 285 opinii

230×
40×
11×

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

Produs excelent și preț bun. Sunt moi și nu obosesc ochiul
Tradus din it (vedețiAscunde)
Ottimo prodotto e buon prezzo. Sono morbide e non stanca l'occhio

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

Eu le folosesc de ani de zile și sunt foarte mulțumit de ele. Super recomandate, chiar și pentru cei cu ochii care se usucă ușor.
Tradus din it (vedețiAscunde)
Le uso da anni e mi trovo molto bene. Super consigliate, anche per chi ha l'occhio che si secca facilmente.

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

Produs excelent, folosesc aceste lentile de ani de zile
Tradus din it (vedețiAscunde)
Prodotto ottimo,anni che uso queste lenti

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

Sunt produse bune, recomandate.
Tradus din it (vedețiAscunde)
Sono dei buoni prodotti , consigliati.

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

SUNT CEEA CE AVEAM NEVOIE SI POT FACE DIFERENTA CU PRODUSE SIMILARE

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

Good value for the money

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

Lentilele sunt atat de comode incat de multe ori uit ca le port

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

I use them for many years and they are really good

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

I've used them before and they are perfect for me.

Air Optix for Astigmatism (3 lentile)

Experienta buna cu aceste lentile

Detalii Air Optix for Astigmatism (3 lentile) + Solunate Multi-Purpose 400 ml cu suport

Pachet economic la preț avantajos: lentile de contact sferice lunare Air Optix for Astigmatism și soluția Solunate Multi-Purpose 400 ml.

Air Optix for Astigmatism de la Alcon sunt lentile de contact torice lunare.

Permeabilitatea lor excelentă le face să fie unele dintre cele mai sănătoase lentile de contact pentru astigmatism de pe piață, cu un confort excepțional pentru întreaga zi.

Aceste lentile torice (cu cilindru) sunt destinate pentru corecția astigmatismului, dar și miopiei / hipermetropiei.

Lentilele Air Optix pentru Astigmatism pot fi purtate zilnic timp de o lună. Se aplică dimineața, iar seara se scot, pentru a fi păstrate în suportul cu soluție pentru lentile pe timp de noapte.

Lentilele de contact Air Optix for Astigmatism nu vor mai fi produse. Singurele versiuni disponibile sunt cele aflate în prezent în stoc.

Utilizatorii lentilelor de contact Air Optix for Astigmatism pot începe să folosească noile lentile Air Optix Plus Hydraglyde for Astigmatism fără o nouă prescripție.

Solunate este o soluție multifuncțională realizată de către un producător italian care oferă nu doar calitate superioară, ci și un pachet economic la un preț bun. Volumul de 400 ml vă va permite să utilizați soluția cu cinci zile mai mult decât soluțiile de dimensiuni standard (360 ml) la un preț imbatabil. Raportul optim calitate-preț face ca soluția Solunate să fie foarte populară pe piață.

Solunate este una dintre cele mai bine vândute soluții în magazinul nostru online și o bună alternativă la soluții versatile de pe piață, precum ReNu MPS Sensitive Eyes, Biotrue Multi-Purpose sau OPTI-FREE.

Soluția versatilă Solunate cu acid hialuronic este creată pentru dezinfectarea, clătirea și depozitarea lentilelor de contact moi, inclusiv a celor din silicon hidrogel. Soluția îndepărtează depunerile de proteine și este potrivită pentru ochii sensibili și uscați.

Compoziția optimă a soluției Solunate este perfect echilibrată – garantează eficiența necesară și minimizează iritarea ochilor. Datorită conținutului de acid hialuronic, soluția asigură hidratarea de lungă durată și previne sindromul de ochi uscat. Acidul hialuronic are o calitate uimitoare de absorbție a apei și funcționează ca un lubrifiant foarte eficient. Creează o peliculă protectoare pe ochi, care reduce fricțiunea dintre pleoapă și cornee, ceea ce este foarte benefic pentru ochii iritați și uscați. Lentilele de contact rămân hidratate pe tot parcursul zilei și sunt mai confortabil de purtat.

Soluția Solunate vine cu un suport care este plasat direct pe sticlă și devine astfel o parte din acesta. Datorită acestui lucru, suportul este întotdeauna la îndemână și nu îl veți pierde.

Acesta este un dispozitiv medical. Citiți instrucțiunile înainte de utilizare.

Parametri

Parametri
Dioptrii:  de la -10.0 pâna la +6.0
Diametru:  14.5
Rază de curbură:  8.7
Cilindru:  -0.75, -1.25, -1.75, -2.25
Axă:  de la 10° pâna la 180°
Grosimea centrului:  0.102 mm
Elasticitatea lentilelor de contact:  1.0 MPa
Caracteristici lentile
Material:  Lotrafilcon B
Conținut de apă:  33 %
Transmisibilitatea oxigenului:  108 Dk/t
Filtru UV:  Nu
Silicon-hidrogel:  Da
Utilizare
Nuanţă ușor de manevrat:  Da
Purtare extinsă:  Nu
Indicator față-spate:  Nu
Ambalaj
Producător: 
Lentile de contact în cutie:  3
Greutate:  464 g
Altele
Categorie:  Lentile lunare
Lentile torice
Lentile din silicon-hidrogel
Pachete avantaj
Lentile de contact
Conservanți:  Polyhexamethylene Biguanide
EDTA

Opinii despre Air Optix for Astigmatism (3 lentile) + Solunate Multi-Purpose 400 ml cu suport

Nici o întrebare

Postați o întrebare sau un comentariu: Air Optix for Astigmatism (3 lentile) + Solunate Multi-Purpose 400 ml cu suport

Sunt de acord cu prelucrarea datelor introduse și cu publicarea comentariului pe site-ul web.

Opiniile clienților noștri

Din 1659 opinii 97 % sunt pozitive. Vedeți recenziile clienților selectați.

Excelent!
Foarte rapid, pret bun, produsul ales estw de calitate. Ochelarii sunt foarte eleganti, culoarea lentilei foarte buna mai ales pentru condus.
Excelenttotul, și produsul și livrarea