Uvex Sportstyle 235V Black Matt/Ltm. Silver S5330312205
O alegere clară
Pentru că avem avantaje unice.
-
Distribuitor autorizat
Vindem exclusiv ochelari de vedere de la branduri renumite.
-
Toate ramele în stoc
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
-
Livrare gratuită
Livrare gratuită pentru comenzile cu o valoare de peste 199 Lei.
Vindem exclusiv ochelari de vedere de la branduri renumite.
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
Livrare gratuită pentru comenzile cu o valoare de peste 199 Lei.
Descrierea produsului
Brandul Uvex este sinonim cu calitatea și inovația germană. Ochelarii de soare Uvex combină designul sportiv cu materialul funcțional, fiind alegerea ideală atât pentru activități sportive, cât și pentru uzul zilnic.
Uvex Sportstyle 235V Black Matt/Ltm. Silver S5330312205 sunt ochelari de soare unisex.
Ramă ochelari de soare
- Culoarea neagră a ramelor se potrivește perfect cu un ton rece al pielii și cu părul blond deschis, șaten deschis sau negru.
- Ramele dreptunghiulare de ochelari de soare sunt o alegere ideală pentru cei cu o formă ovală sau rotundă a feței.
- Rama ochelarilor de soare este fabricată din plastic de înaltă calitate, care asigură confort si durabilitate maxima.
- Plăcuțele de nas reglabile permit modificarea ușoară a poziției și a potrivirii ochelarilor pentru a oferi un confort sporit. Reglarea plăcuțelor pentru nas trebuie făcută întotdeauna de un optician cu experiență pentru a preveni deteriorarea sau ruperea.
Lentile ochelari de soare
- Lentilele sunt clare, dar protecția UV este pe deplin garantată.
- Lentilele sunt fabricate din plastic, ale cărui avantaje incontestabile sunt greutatea redusă și rezistența la fisuri.
- Oglindirea lentilelor se caracterizează printr-o suprafață foarte mare de reflexie. Reduce cantitatea de lumină care pătrunde spre ochi. Această abilitate face ca ochelarii de soare cu aspect de oglindă să fie extrem de potriviți în medii foarte luminoase sau strălucitoare – de exemplu, în zilele însorite sau când schiați. Oglindirea oferă un confort vizual excelent, dar poate distorsiona ușor percepția culorii.
- Ochelarii de soare au lentile fotocromatice care se adaptează la nivelul radiației UV. În funcție de expunerea la razele UV, lentilele se întunecă automat în câteva secunde. De îndată ce intensitatea radiației UV scade, lentilele devin mai strălucitoare pentru a se deschide din nou, în funcție de modelul specific de ochelari de soare. Protecția UV este complet menținută în timpul acestor tranziții. În acest fel, lentilele sensibile la lumină oferă o protecție UV excelentă în condiții climatice diferite, în orice moment al anului. Aflați mai multe despre tehnologia fotocromatică în Ghidul complet pentru lentilele fotocromice.
- Ochelarii au protecție UV 400, care oferă o protecție 100% împotriva razelor solare. Lentilele ochelarilor de soare au un filtru categoria 3 (transmisie de lumină 8 – 18%). Sunt potrivite pentru expunerea intensă la soare pe plajă sau în oraș.
Accesorii
- Livrăm ochelarii de soare în tocul lor original. Culoarea tocului și designul acestuia pot varia.
Explorează întreaga gamă de ochelari de soare pentru a găsi mai multe modele de la branduri populare.
Specificații produs
133 mm Lățimea ramei
120 mm Lungimea brațelor
| Lentile | |
|---|---|
| Polarizat: | Nu |
| Reflecție: | Da |
| Gradient: | Nu |
| Fotocromatic: | Da |
| Permeabilitatea lentilelor & categoria de filtru: | Filtru închis pentru raze solare intense — filtru categorie 3 |
| Culoarea lentilei: | Incolor |
| Înălțime lentilă: | 52 mm |
| Lățimea lentilei: | 67 mm |
| Materialul lentilei: | Plastic |
| Filtru UV 400: | Da |
| Ramă | |
| Forma ramei: | Dreptunghiulară |
| Culoarea ramei: | Negru |
| Materialul ramei : | Plastic |
| Mărime: | M |
| Lățimea ramei: | 133 mm |
| Lungimea brațelor: | 120 mm |
| Lățimea punții nazale: | 19 mm |
| Greutate: | 170 g |
| Pernițe reglabile pentru nas: | Da |
| Balama flexibilă: | Nu |
| Accesorii | |
| Suport: | Da |
| Lavetă pentru curățat: | Nu |
| Altele | |
| Sex: | Unisex |
| Categorie: | Ochelari de soare |
| Brand: | Uvex Sports |
| Utilizare: | Sport |
| Sport: | Ciclism, Alergare, Drumeții, Ciclism off-road |
| Cod: | S5330312205 |
| Disponibil si cu dioptrii: | Nu |
Suntem pe Instagram!
Ghid extra:
Află care este forma feței tale și ce ochelarii de soare ți se potrivesc
Opinii despre Uvex Sportstyle 235V Black Matt/Ltm. Silver S5330312205