Prada 0PR A16S 16K04D 52
O alegere clară
Pentru că avem avantaje unice.
-
Distribuitor autorizat
Ochelari de vedere originali de la branduri renumite
-
Toate ramele în stoc
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
-
Livrare gratuită
Livrare gratuită pentru comenzile de peste 199 Lei.
Ochelari de vedere originali de la branduri renumite
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
Livrare gratuită pentru comenzile de peste 199 Lei.
Descrierea produsului
Ochelarii de soare Prada sunt stilați, eleganți și atemporali. Brandul de renume mondial este epitetul luxului, remarcat pentru accentul său pe calitate și inovații neîncetate, care respectă totuși tradiția mărcii. Puteți alege o versiune elegantă de ochelari de soare sau un model mai sport din colecția Linea Rossa, cu dungă roșie distinctivă. Indiferent de stilul pe care îl alegeți, cu ochelarii de soare Prada veți fi întotdeauna unici și excepționali.
Prada 0PR A16S 16K04D 52 sunt ochelari de soare pentru bărbați.
Descoperă cum ți se potrivesc acești ochelari de soare cu ajutorul funcției Probează virtual ochelari de soare.
Ramă ochelari de soare
- Culoarea neagră a ramelor se potrivește perfect cu un ton rece al pielii și cu părul blond deschis, șaten deschis sau negru.
- Ramele pătrate de ochelari de soare sunt o alegere ideală pentru cei cu o formă rotundă, ovală sau triunghiulară a feței.
- Rama ochelarilor de soare este fabricată din acetat, care este hipoalergenic, durabil și confortabil.
Lentile ochelari de soare
- Lentilele albastre sporesc contrastul și minimizează reflexiile luminii. Pentru jucătorii de tenis, lentilele ajută la accentuarea contrastului de culoare al mingii pe diferite fundaluri.
- Lentilele sunt fabricate din plastic, ale cărui avantaje incontestabile sunt greutatea redusă și rezistența la fisuri.
- Datorită tehnologiei unice a lentilelor polarizate, ochelarii de soare oferă o vedere perfectă, elimină reflexiile nedorite și protejează ochii împotriva radiațiilor ultraviolete. Îmbunătățesc rezoluția, profunzimea câmpului vizual și focalizarea. Ochelarii de soare polarizați filtrează reflexiile periculoase și lumina albă reflectată. Acest lucru îi face deosebit de potriviți pentru șoferi, bicicliști, schiori și pescari. Dar sunt la fel de potriviți ca accesoriu de modă pentru folosirea zilnică.
- Ochelarii au protecție UV 400, care oferă o protecție 100% împotriva razelor solare. Lentilele ochelarilor de soare au un filtru categoria 2 (transmisie de lumină 18 – 43%). Sunt mai ușor nuanțate decât de obicei și sunt potrivite pentru radiații solare medii și pentru purtare ocazională.
Accesorii
- Livrăm ochelarii de soare în tocul lor original. Culoarea tocului și designul acestuia pot varia.
- Laveta furnizată este ideală pentru curățarea și îngrijirea ochelarilor de soare. Este posibil ca unele modele să fie livrate cu un săculeț textil în loc de lavetă.
Explorează întreaga gamă de ochelari de soare pentru a găsi mai multe modele de la branduri populare.
Specificații produs
141 mm Lățimea ramei
150 mm Lungimea brațelor
| Lentile | |
|---|---|
| Polarizat: | Da |
| Reflecție: | Nu |
| Gradient: | Nu |
| Fotocromatic: | Nu |
| Permeabilitatea lentilelor & categoria de filtru: | Filtru mediu închis pentru zilele normale de vară — filtru categorie 2 |
| Culoarea lentilei: | Blue |
| Înălțime lentilă: | 43 mm |
| Lățimea lentilei: | 52 mm |
| Materialul lentilei: | Plastic |
| Filtru UV 400: | Da |
| Ramă | |
| Forma ramei: | Pătrată |
| Culoarea ramei: | Negru |
| Materialul ramei : | Acetat |
| Mărime: | L |
| Lățimea ramei: | 141 mm |
| Lungimea brațelor: | 150 mm |
| Lățimea punții nazale: | 24 mm |
| Greutate: | 395 g |
| Pernițe reglabile pentru nas: | Nu |
| Balama flexibilă: | Nu |
| Accesorii | |
| Suport: | Da |
| Lavetă pentru curățat: | Da |
| Altele | |
| Sex: | Bărbați |
| Categorie: | Ochelari de soare |
| Brand: | Prada |
| Utilizare: | Modă |
| Cod: | 0PR A16S 16K04D 52 |
Suntem pe Instagram!
Ghid extra:
Află care este forma feței tale și ce ochelarii de soare ți se potrivesc
Opinii despre Prada 0PR A16S 16K04D 52