Polaroid PLD 4187/G/S/X 900 M9 51
O alegere clară
Pentru că avem avantaje unice.
-
Distribuitor autorizat
Ochelari de vedere originali de la branduri renumite
-
Toate ramele în stoc
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
-
Livrare gratuită
Livrare gratuită pentru comenzile de peste 199 Lei.
Ochelari de vedere originali de la branduri renumite
Ochelarii sunt livrati în 3 zile lucrătoare.
Livrare gratuită pentru comenzile de peste 199 Lei.
Descrierea produsului
Ochelarii de soare Polaroid întruchipează combinația unică de funcționalitate și stil de modă. Polaroid Eyewear este un pionier și expert în tehnologia polarizării lentilelor și este unul dintre cele mai vândute branduri de ochelari de soare.
Polaroid PLD 4187/G/S/X 900 M9 51 sunt ochelari de soare unisex.
Descoperă cum ți se potrivesc acești ochelari de soare cu ajutorul funcției Probează virtual ochelari de soare.
Ramă ochelari de soare
- Rama transparentă se potrivește perfect atât cu tonurile reci și calde ale pielii, cât și cu toate culorile părului.
- Ramele rotunde de ochelari de soare
- Rama ochelarilor de soare este fabricată din policarbonat, care este durabil, flexibil și confortabil.
- Lentilele originale pot fi înlocuite cu lentile personalizate de diferite tipuri, cu sau fără dioptrii.
Lentile ochelari de soare
- Lentilele gri reduc intensitatea luminii fără a afecta contrastul sau a distorsiona culorile.
- Lentilele sunt fabricate din plastic, ale cărui avantaje incontestabile sunt greutatea redusă și rezistența la fisuri.
- Datorită tehnologiei unice a lentilelor polarizate, ochelarii de soare oferă o vedere perfectă, elimină reflexiile nedorite și protejează ochii împotriva radiațiilor ultraviolete. Îmbunătățesc rezoluția, profunzimea câmpului vizual și focalizarea. Ochelarii de soare polarizați filtrează reflexiile periculoase și lumina albă reflectată. Acest lucru îi face deosebit de potriviți pentru șoferi, bicicliști, schiori și pescari. Dar sunt la fel de potriviți ca accesoriu de modă pentru folosirea zilnică.
- Ochelarii au protecție UV 400, care oferă o protecție 100% împotriva razelor solare. Lentilele ochelarilor de soare au un filtru categoria 2 (transmisie de lumină 18 – 43%). Sunt mai ușor nuanțate decât de obicei și sunt potrivite pentru radiații solare medii și pentru purtare ocazională.
Accesorii
- Livrăm ochelarii de soare în tocul lor original. Culoarea tocului și designul acestuia pot varia.
- Laveta furnizată este ideală pentru curățarea și îngrijirea ochelarilor de soare. Este posibil ca unele modele să fie livrate cu un săculeț textil în loc de lavetă.
Explorează întreaga gamă de ochelari de soare pentru a găsi mai multe modele de la branduri populare.
Specificații produs
138 mm Lățimea ramei
145 mm Lungimea brațelor
| Lentile | |
|---|---|
| Polarizat: | Da |
| Reflecție: | Nu |
| Gradient: | Nu |
| Fotocromatic: | Nu |
| Permeabilitatea lentilelor & categoria de filtru: | Filtru mediu închis pentru zilele normale de vară — filtru categorie 2 |
| Culoarea lentilei: | Grey |
| Înălțime lentilă: | 42 mm |
| Lățimea lentilei: | 51 mm |
| Materialul lentilei: | Plastic |
| Filtru UV 400: | Da |
| Ramă | |
| Forma ramei: | Rotundă |
| Culoarea ramei: | Transparent |
| Materialul ramei : | Policarbonat |
| Mărime: | M |
| Lățimea ramei: | 138 mm |
| Lungimea brațelor: | 145 mm |
| Lățimea punții nazale: | 18 mm |
| Greutate: | 85 g |
| Pernițe reglabile pentru nas: | Nu |
| Balama flexibilă: | Nu |
| Accesorii | |
| Suport: | Da |
| Lavetă pentru curățat: | Da |
| Altele | |
| Sex: | Unisex |
| Categorie: | Ochelari de soare |
| Brand: | Polaroid |
| Utilizare: | Modă |
| Cod: | PLD 4187/G/S/X 900 M9 51 |
| Disponibil si cu dioptrii: | Da |
Suntem pe Instagram!
Ghid extra:
Află care este forma feței tale și ce ochelarii de soare ți se potrivesc
Opinii despre Polaroid PLD 4187/G/S/X 900 M9 51