Persol Steve McQueen PO0714SM 96/P1 54 0PO0714SM 96/P1 54
În prezent nu vindem acest produs.
S-ar putea să vă placă și
Descrierea produsului
Ochelarii de soare de Persol sunt simbolul meșteșugurilor artistice, calității și designului elegant Italian . Până în prezent, au fost realizați manual într-o fabrică din Italia și au fost cunoscuți în întreaga lume datorită săgeților caracteristice de pe brațe. Ochelari de soare de Persol, cunoscuți în lumea cinematografică pentru farmecul lor unic, au devinit un accesoriu esențial datorită calitații superioare, formei tradiționale și brandului.
Persol Steve McQueen PO0714SM 96/P1 54 sunt ochelari de soare pentru bărbați.
Descoperă cum ți se potrivesc acești ochelari de soare cu ajutorul funcției Probează virtual ochelari de soare.
Ramă ochelari de soare
- Culoarea maro a ramei se potrivește perfect cu un ton cald al pielii și cu părul șaten deschis, negru sau blond închis.
- Ramele pilot de ochelari de soare sunt o alegere ideală pentru cei cu formă a feței pătrată, ovală sau triunghiulară.
- Rama ochelarilor de soare este fabricată din acetat, care este hipoalergenic, durabil și confortabil.
Ochelarii de soare pot fi ușor pliați într-o dimensiune foarte mică, ceea ce înseamnă că nu vor ocupa mult spațiu iar riscul de rupere este eliminat. În comparație cu ochelarii de soare standard, ochelarii pliabili nu sunt doar mai mici, ci și mai ușori.
Lentile ochelari de soare
- Lentilele verzi reduc intensitatea luminii fără a afecta contrastul sau a distorsiona culorile.
- Lentilele sunt fabricate din sticlă minerală de calitate superioară, al cărei avantaj incontestabil este rezistența sa excepțională la zgârieturi. Sticla minerală se caracterizează prin proprietățile sale optice excelente în comparație cu alte materiale utilizate pentru producerea lentilelor pentru ochelarii de soare.
- Datorită tehnologiei unice a lentilelor polarizate, ochelarii de soare oferă o vedere perfectă, elimină reflexiile nedorite și protejează ochii împotriva radiațiilor ultraviolete. Îmbunătățesc rezoluția, profunzimea câmpului vizual și focalizarea. Ochelarii de soare polarizați filtrează reflexiile periculoase și lumina albă reflectată. Acest lucru îi face deosebit de potriviți pentru șoferi, bicicliști, schiori și pescari. Dar sunt la fel de potriviți ca accesoriu de modă pentru folosirea zilnică.
- Ochelarii au protecție UV 400, care oferă o protecție 100% împotriva razelor solare. Lentilele ochelarilor de soare au un filtru categoria 2 (transmisie de lumină 18 – 43%). Sunt mai ușor nuanțate decât de obicei și sunt potrivite pentru radiații solare medii și pentru purtare ocazională.
Accesorii
- Livrăm ochelarii de soare în tocul lor original. Culoarea tocului și designul acestuia pot varia.
- Laveta furnizată este ideală pentru curățarea și îngrijirea ochelarilor de soare. Este posibil ca unele modele să fie livrate cu un săculeț textil în loc de lavetă.
Explorează întreaga gamă de ochelari de soare pentru a găsi mai multe modele de la branduri populare.
Specificații produs
132 mm Lățimea ramei
140 mm Lungimea brațelor
| Lentile | |
|---|---|
| Polarizat: | Da |
| Reflecție: | Nu |
| Gradient: | Nu |
| Fotocromatic: | Nu |
| Permeabilitatea lentilelor & categoria de filtru: | Filtru mediu închis pentru zilele normale de vară — filtru categorie 2 |
| Culoarea lentilei: | Verde |
| Înălțime lentilă: | 46 mm |
| Lățimea lentilei: | 54 mm |
| Materialul lentilei: | Sticlă minerală |
| Filtru UV 400: | Da |
| Ramă | |
| Forma ramei: | Pilot |
| Culoarea ramei: | Maro |
| Materialul ramei : | Acetat |
| Mărime: | M |
| Lățimea ramei: | 132 mm |
| Lungimea brațelor: | 140 mm |
| Lățimea punții nazale: | 21 mm |
| Greutate: | 230 g |
| Pernițe reglabile pentru nas: | Nu |
| Balama flexibilă: | Nu |
| Accesorii | |
| Suport: | Da |
| Lavetă pentru curățat: | Da |
| Altele | |
| Sex: | Bărbați |
| Categorie: | Ochelari de soare |
| Brand: | Persol |
| Utilizare: | Modă |
| Cod: | 0PO0714SM 96/P1 54 |
| Disponibil si cu dioptrii: | Nu |
Suntem pe Instagram!
Ghid extra:
Află care este forma feței tale și ce ochelarii de soare ți se potrivesc
Opinii despre Persol Steve McQueen PO0714SM 96/P1 54