Miu Miu 0MU A50S 1BC8H1 68
În prezent nu vindem acest produs.
S-ar putea să vă placă și
Descrierea produsului
Miu Miu este un brand creativ și luxos care a fost numit după designerul lor Miuccia Prada, nepoata celebrului fondator al casei de modă. Ochelarii de soare Miu Miu sunt populari în rândul femeilor care caută un design provocator, un stil jucăuș și linii simple. Designul estetic al colecției de ochelari de soare este de bun gust și în armonie extraordinară cu o înaltă manoperă artistică.
Miu Miu 0MU A50S 1BC8H1 68 sunt ochelari de soare pentru femei.
Ramă ochelari de soare
- Culoarea argintie a ramei se potrivește perfect cu un ton rece al pielii și cu părul roșcat, gri, alb sau blond închis.
- Ramele dreptunghiulare de ochelari de soare sunt o alegere ideală pentru cei cu o formă ovală sau rotundă a feței.
- Rama ochelarilor de soare este fabricată din metal, care își păstrează bine forma și oferă stabilitate ridicată.
- Plăcuțele de nas reglabile permit modificarea ușoară a poziției și a potrivirii ochelarilor pentru a oferi un confort sporit. Reglarea plăcuțelor pentru nas trebuie făcută întotdeauna de un optician cu experiență pentru a preveni deteriorarea sau ruperea.
Lentile ochelari de soare
- Lentilele sunt clare, dar protecția UV este pe deplin garantată.
- Ochelarii de soare au lentile în degrade, care sunt colorate de sus în jos, partea de jos a lentilei fiind nuanța cea mai deschisă. Cea mai închisă nuanță din partea de sus permite filtrarea luminii solare directe, iar cea mai deschisă din partea de jos asigură o vizibilitate suficientă. Acest tratament al lentilelor asigură o mai bună orientare în spațiu și este ideal pentru șoferi, de exemplu, deoarece permite o vedere mai clară în partea de jos a lentilelor, reducând în același timp strălucirea din partea superioară.
- Lentilele sunt fabricate din plastic, ale cărui avantaje incontestabile sunt greutatea redusă și rezistența la fisuri.
- Ochelarii au protecție UV 400, care oferă o protecție 100% împotriva razelor solare. Lentilele ochelarilor de soare au un filtru categoria 1 (transmisie de lumină 43 – 80%). Sunt foarte ușor nuanțate și, prin urmare, sunt potrivite pentru lumina mai slabă a soarelui sau ca protecție împotriva vântului și a prafului.
Accesorii
- Livrăm ochelarii de soare în tocul lor original. Culoarea tocului și designul acestuia pot varia.
- Laveta furnizată este ideală pentru curățarea și îngrijirea ochelarilor de soare. Este posibil ca unele modele să fie livrate cu un săculeț textil în loc de lavetă.
Explorează întreaga gamă de ochelari de soare pentru a găsi mai multe modele de la branduri populare.
Specificații produs
137 mm Lățimea ramei
130 mm Lungimea brațelor
| Lentile | |
|---|---|
| Polarizat: | Nu |
| Reflecție: | Nu |
| Gradient: | Da |
| Fotocromatic: | Nu |
| Permeabilitatea lentilelor & categoria de filtru: | Lentile foarte slab colorate pentru zilele parțial înnorate — filtru categorie 1 |
| Culoarea lentilei: | Incolor |
| Înălțime lentilă: | 34 mm |
| Lățimea lentilei: | 68 mm |
| Materialul lentilei: | Plastic |
| Filtru UV 400: | Da |
| Ramă | |
| Forma ramei: | Dreptunghiulară |
| Culoarea ramei: | Argintiu |
| Materialul ramei : | Metal |
| Mărime: | M |
| Lățimea ramei: | 137 mm |
| Lungimea brațelor: | 130 mm |
| Lățimea punții nazale: | 15 mm |
| Greutate: | 350 g |
| Pernițe reglabile pentru nas: | Da |
| Balama flexibilă: | Nu |
| Accesorii | |
| Suport: | Da |
| Lavetă pentru curățat: | Da |
| Altele | |
| Sex: | Femei |
| Categorie: | Ochelari de soare |
| Brand: | Miu Miu |
| Utilizare: | Modă |
| Cod: | 0MU A50S 1BC8H1 68 |
| Disponibil si cu dioptrii: | Nu |
Suntem pe Instagram!
Ghid extra:
Află care este forma feței tale și ce ochelarii de soare ți se potrivesc
Opinii despre Miu Miu 0MU A50S 1BC8H1 68