Biotrue Multi-Purpose 3 x 480 ml cu suporturi
209,97 Lei
195,90 Lei
1,36 Lei pe 10 ml, Greutate: 1740 g/cutie
Economisești 14,07 Lei la pachetul combo.
O alegere clară
Pentru că avem avantaje unice.
-
Schema bonus
De la prima achiziție primești puncte bonus, pe care le poți transforma în cadouri .
-
Transport gratuit pentru comenzi de peste 199 Lei
Livrare de la 10 Lei
-
Garanția înlocuirii de 365 de zile
Înlocuim lentilele la schimbarea prescripției.
De la prima achiziție primești puncte bonus, pe care le poți transforma în cadouri .
Livrare de la 10 Lei
Înlocuim lentilele la schimbarea prescripției.
Detalii Biotrue Multi-Purpose 3 x 480 ml cu suporturi
Biotrue Multi-Purpose este o soluție multifuncțională concepută pentru curățarea, dezinfectarea, hidratarea, clătirea și depozitarea tuturor lentilelor de contact moi, inclusiv a lentilelor silicon-hidrogel.
Soluția multifuncțională Biotrue, versatilă, folosește inovații bio-inspirate. Un lubrifiant cu un pH echilibrat la un nivel comparabil cu lacrimile sănătoase acoperă lentilele cu un strat hidratant pentru un confort mai mare. De asemenea, menține activitatea multor proteine benefice găsite în lacrimile umane.
Biotrue Multi-Purpose ajută la umezirea lentilelor de contact până la 20 de ore, ceea ce îmbunătățește foarte mult confortul la purtare. Soluția multifuncțională Biotrue combină inovațiile unice inspirate din fiziologie cu un sistem dual de dezinfectare.
Parametri
| Parametri | |
|---|---|
| Greutate: | 1740 g |
| Volum Total: | 1440 ml |
| Conservanți: |
Polyaminopropyl Biguanide Boric Acid |
| Producător: | Bausch & Lomb |
| Utilizare | |
| Tip: | Cu multiple utilizări |
| Pentru lentile dure: | Nu |
| Pentru lentile moi: | Da |
| Călătorie: | Nu |
| Data expirării: | Cel puțin 12 luni |
| Utilizați după deschidere: | 3 luni |
| Accesorii | |
| Casete împachetate: | 3 |
| Altele | |
| Categorie: |
Soluții Accesorii Solutii în pachet economic Solutii cu multiple utilizări pentru lentile de contact |
| Volumul casetei: | 2 x 4.2 ml |
Opinii despre Biotrue Multi-Purpose 3 x 480 ml cu suporturi